Region

REGION NARCIARSKI

Livigno wchodzi w skład regionu Alta Valtelina – malowniczej doliny w Lombardii, przy granicy ze Szwajcarią. Cały region obejmuje ok 250 km tras narciarskich i 65 nowoczesnych wyciągów! Zawiera tak znane ośrodki jak Bormio, Livigno, w którym rozbijemy obóz, Isolaccia, Santa Caterina.

Na amatorów nart i snowboardu czekają doskonale przygotowane trasy we wszystkich ośrodkach narciarskich, które połączone są ze sobą siecią sprawnie kursujących skibusów. Samo Livigno posiada ok 115 km tras narciarskich.

Dlaczego wybrałam Livigno? Jest kilka ważnych powodów 🙂

Jest to urocze, śliczne miasteczko, w którym znajdziemy chatynki niczym ze skansenu. Te stare, ale zadbane i miłe dla oka domy tworzą niezwykły klimat. Do tego dodajmy jeszcze przychylne i przyjacielskie nastawienie mieszkańców, tętniące pozytywną energią i muzą apres-ski, czyli imprezy w butach narciarskich, świetnie przygotowane, zróżnicowane trasy zjazdowe, przepiękne górskie widoki, mieszkanie przy samym stoku, fantastyczny aquapark wraz z nowoczesnym SPA (http://www.aquagrandalivigno.com/) no i osławioną strefę wolnocłową! Mogłabym długo wymieniać zalety tego miejsca, ale chcę, aby każda z Was odkryła je dla siebie.

Dodam jeszcze tylko, że Livigno nazywane jest „włoskim Tybetem” ze względu na położenie – leży na wysokości 1816 m. npm, co gwarantuje znakomite warunki śniegowe i jest to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach!

TRASY
– 35 wyciągów narciarskich (głównie krzesła i gondole)
– zróżnicowane trasy (łatwe niebieskie, średnie czerwone, trudne czarne)
– łączna długość tras 115 km
– snowpark (www.livignopark.com)
– bacówki oferujące regionalne jedzenie i trunki