Szkolenie

Śpiewać każdy może, jak głosił pewien „wieszcz” 😉 Podobnie jest z nartami. Dowodem na to jest moja (Agi) kochana Mama, którą nauczyłam jeździć, kiedy to przeżyła kolejną …siątą wiosnę. Namawiałam ją 5 lat. Teraz nie wyobraża sobie zimy bez desek i żałuje, że nie dała namówić się wcześniej. Stety albo niestety – zależy od podejścia do życia, to WCIĄGA!
Dla nas to największa życiowa pasja i będziemy Was nią zarażać!

Planujemy szkolenie na dwóch poziomach: początkujący oraz średniozaawansowani.

Jeśli na nartach radzisz sobie bardzo dobrze, skorzystaj z lekcji indywidualnych. Skorygujemy błędy, postawę, udoskonalimy technikę, powiemy, co zrobić, aby jeździło się wygodniej, aby złapać „to coś”, dzięki czemu mięśnie przestaną się męczyć, a Ty poczujesz się pewniej.

Oczywiście wszystko zależy od Waszych umiejętności i szkolenie zostanie do nich dostosowane. Zawsze robimy test przed zapisaniem do danej grupy, wtedy też wspólnie podejmujemy decyzję na jakim poziomie rozpoczniemy szkolenie.

POCZĄTKUJĄCY:

– nigdy nie jeździłam, ale bardzo chcę spróbować
– już trochę zjeżdżam z niebieskich tras, ale mam obawy przed prędkością, potrafię zakręcać tylko skrętem płużnym (pługiem)
– w programie nauczania: poprawne zakładanie i zdejmowanie nart, nauka bezpiecznego przewracania się, prawidłowa pozycja narciarza, skręty płużne i hamowanie, skręt z półpługu, ćwiczenia mające na celu naukę skrętu równoległego.
– czas szkolenia: łącznie 9 godzin, podzielone na raty oczywiście, planujemy też dzień/dni wolne od zajęć.

ŚREDNIOZAAWANSOWANI:

– zjeżdżam z tras niebieskich oraz czerwonych, czasem z czarnych
– wykonuję skręty z półpługu lub równolegle, chcę doskonalić skręty równoległe i nauczyć się skrętu ciętego (na krawędzi nart)
– korekta dotychczas zdobytych umiejętności, prawidłowa pozycja narciarza, ćwiczenia mające na celu naukę/korektę skrętu równoległego, nauka/doskonalenie skrętu ciętego
– czas szkolenia: łącznie 9 godzin, podzielone na raty oczywiście, planujemy też dzień/dni wolne od zajęć.

ZAAWANSOWANI:

– zjeżdżam ze wszystkich tras
– chcę doskonalić skręt równoległy, skręt śmigiem, skręt cięty

W tym roku planujemy 2 dni szkolenia po 2,5 h każde (razem 5 godzin)